
Vanwege de slechte weersomstandigheden in de nacht van vrijdag op zaterdag moest DOS’37 uitwijken naar het kunstgrasveld op veld 3. Onder de lat keerde Ruud Hesselink terug, nadat hij weer volledig fit was verklaard.
De openingsfase stond vooral in het teken van aftasten. Robur et Velocitas liet zich aanvankelijk iets vaker voor het doel van DOS’37 zien, maar grote kansen bleven uit. Na een kwartier spelen moest Gerard Kocks noodgedwongen wisselen. Marnick Fokke raakte geblesseerd en werd vervangen door goed ingevallen Tijn de Lange.
DOS’37 kreeg vervolgens steeds meer grip op de wedstrijd en speelde vaker op de helft van de bezoekers. Na ongeveer 25 minuten was Joël Baan dicht bij de openingstreffer. Zijn indraaiende hoekschop leek rechtstreeks binnen te vallen, maar werd nog van de lijn gekopt. De rebound leverde vervolgens niets op.
Kort daarna was het alsnog raak. Mark van Pijkeren verstuurde een uitstekende pass door de lucht, waarna Joël Baan de bal fraai over de uitkomende doelman werkte: 1-0.
DOS’37 drukte direct door en verdubbelde amper twee minuten later de voorsprong. Een wilde bal naar voren van Jesper Smit viel goed tussen de verdediging van Robur et Velocitas en Kevin Huzink. De aanvaller kwam oog in oog met de keeper en rondde beheerst af: 2-0.
Na deze twee snelle treffers had DOS’37 de controle, al kreeg Robur et Velocitas tussendoor enkele kleine mogelijkheden. De thuisploeg herpakte vervolgens het initiatief en ging met een comfortabele voorsprong de rust in. Vlak voor het rustsignaal werd een schot van Hidde Boers rand de zestien uit een hoekschop nog gekeerd, maar Nick Paalman was alert in de rebound en tikte de 3-0 binnen.
Prachtige aanval levert 4-0 op
Na de pauze probeerde Robur et Velocitas de aansluiting te vinden. Een schot uit de eerste fase na rust vormde echter geen probleem voor Ruud Hesselink. Het spel golfde vervolgens op en neer, waarbij de strijd zich voornamelijk op het middenveld afspeelde.
In de 57e minuut liet DOS’37 zien dat het ook aanvallend uitstekend voor de dag kon komen. Hidde Boers zette de aanval op eigen helft in en speelde Kevin Huzink aan, die de bal breed legde op Levi Ter Haar. Via Ter Haar kwam de bal opnieuw bij Boers, die de diepte zocht en alleen op het doel af kon. Hij behield het overzicht en legde de bal breed op Joël Baan, die eenvoudig de 4-0 binnenschoot.
Een fraai uitgespeelde aanval, waarmee DOS’37 de wedstrijd definitief naar zich toe leek te trekken.
Onnodig spannend in de slotfase
Na de vierde treffer kreeg Robur et Velocitas meer grip op de wedstrijd. DOS’37 werd slordiger in balbezit en gaf de bezoekers daarmee de gelegenheid om terug te komen.
In de 63e minuut viel de 4-1. Een verre ingooi werd doorgekopt, waarna de bal bij een speler van Robur et Velocitas terechtkwam. Via een steekpass en een voorzet kwam Luuk Bouwmeester in positie om de bal binnen te schieten.
De bezoekers kregen hierdoor nieuw vertrouwen en bleven aandringen. DOS’37 slaagde er niet in om de wedstrijd weer volledig onder controle te krijgen. Vijf minuten voor het einde werd het zelfs 4-2. Opnieuw vormde een verre ingooi de basis van de aanval. De bal werd doorgekopt en Steven van Es rondde de daaropvolgende steekpass keurig af.
Daarmee maakte DOS’37 het zichzelf in de slotfase onnodig moeilijk. In de 89e minuut kreeg de thuisploeg bovendien de uitgelezen mogelijkheid om de wedstrijd definitief te beslissen. Levi Schaap werd in het strafschopgebied neergehaald, waarna de scheidsrechter naar de stip wees. Mark van Pijkeren nam de strafschop voor zijn rekening, maar schoot de bal over het doel.
Zo bleef Robur et Velocitas in de wedstrijd. In de 93e minuut werd het zelfs 4-3, nadat de doelman van DOS’37 over de bal heen sprong en Rick Willemsen daarvan profiteerde.
Plotseling brak er nog een spannende slotfase aan, waarin DOS’37 de voorsprong met man en macht moest verdedigen. Zoals DOS’37-commentator Henri Mullink op de radio treffend opmerkte, mocht het niet opnieuw gaan zoals in 2016 tegen FC Zutphen, toen DOS’37 een 4-1-voorsprong uit handen gaf.
Drie punten blijven in Vriezenveen
Enkele minuten later floot de scheidsrechter voor het einde en konden de Vriezenveners opgelucht ademhalen. DOS’37 gaf een comfortabele voorsprong van vier doelpunten bijna uit handen, maar trok de overwinning uiteindelijk over de streep.
Hoewel de ploeg van Gerard Kocks zichzelf in de slotfase onnodig in de problemen bracht, mogen de drie punten worden bijgeschreven. Met de overwinning op Robur et Velocitas bouwt DOS’37 verder aan het vertrouwen.

Recente reacties